פורסמו הנחיות לדיגום ולאנליזה של פסולת מסוכנת

המשרד להגנת הסביבה פרסם מסמך הנחיות לדיגום ולאנליזה של פסולת מסוכנת. מסמך זה משלים את המדריך לסיווג פסולת מסוכנת שפורסם ביולי 2017 ושנועד לסייע ליצרני פסולת, למפעלי טיפול ולרשויות, לנהל נכון את תחום הפסולת.

המסמך מציג הוראות והנחיות ללקיחת דיגום מייצג בהתאם לסוג הפסולת ולאופן אחסונה וכן מפרט את בדיקות המעבדה שיש לבצע לדיגומים. מטרתו היא להגדיר את אופן קביעת תכונות הסיכון של הפסולת באמצעות דיגום ובדיקות מעבדה וכן ליצור אחידות באופן לקיחת הדיגום המייצג ובשיטות המעבדה המקובלות.

על פי המסמך, תכנית דיגום תוכן עבור הפסולות, בהתאם להרכבן, כשניתן לסווג הרכב זה לשלוש רמות וודאות:

  1. רמת וודאות גבוהה – כלומר, מדובר בפסולת שהרכבה ותכונותיה ידועים. שידוע כיצד היא נוצרה, שהיא מאוחסנת כיאות, כשכל הפרטים הרלוונטיים לגביה מצוינים על האריזה ושיש לגביה "הצהרת יצרן".
  2. פסולת שיש חשד או ספק לגבי זהותה – כלומר, שהרכבה ותכונותיה ידועים חלקית, אך ניתן לאסוף ולהשלים את המידע לגביה. לדוגמא, פסולת שלאחר סיווגה חלו שינויים בתהליך הייצור, או פסולת שמאוחסנת במיכלים מסומנים, אך אין מידע אמין לגבי הרכבה או מקורה.
  3. פסולת שיש להתייחס אליה כאל פסולת מסוכנת – כלומר, שהרכבה או תכונותיה לא ידועים או כמעט ולא ידועים. לדוגמא, חומרים נטושים במיכלים ללא פרטים מזהים.

תכנית הדיגום תציג את המידע המפורט ביותר על הפסולת, תגדיר את מטרת הדיגום, תזהה את הפסולת ותגדיר פרמטרים לבדיקה ואת אופן לקיחת הדיגום המייצג.

עוד קובע המסמך כי החל מה-1 בינואר 2020, כל בדיקות המעבדה לפסולת מסוכנת, תעשינה אך ורק על ידי מעבדות מוסמכות לשיטות האנליזה וההכנה לאנליזה המפורטות בו.

 

לעדכונים שוטפים, להרשמה למנוי ולייעוץ בנושאי סביבה ובטיחות, אתם מוזמנים לפנות אלינו – info@ehs-regulation.co.il

השארת תגובה

פוסטים נוספים

חוק ההסדרים החדש והשפעתו על תחומי הסביבה וכיבוי האש

חוק ההסדרים, או בשמו הרשמי – חוק ההתייעלות הכלכלית (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב לשנות התקציב 2021 ו-2022) – אושר לאחרונה, לאחר יותר מ-3 שנים ללא תקציב, ביניהן כשנתיים של קורונה שהעמיקה והחריפה את הפערים במשק, והביא איתו בשורה עיקרית של שינוי ורפורמות, כמעט בכל תחום שבו הוא נוגע. החוק מתייחס למשל לשוק העבודה בישראל,

קראו עוד»

עדכון הנחיות בקשה להיתר פליטה

המשרד להגנת הסביבה פרסם עדכון להנחיות להגשת בקשה להיתר פליטה. הגרסה המעודכנת כוללת הוראות טכניות ויישומיות לגבי אופן הגשת הבקשה. כמו כן, נוספו לה גם מדריך טכני למילוי פרק האנרגיה, מקבץ טפסים מרוכז והנחיות ייחודיות לפי מגזרים בתעשייה, שבו מצויינים כל סעיפי הבקשה להיתר פליטה ומה מהם נדרש לכל מגזר תעשייתי.

קראו עוד»

עדכון נהלי קרקע – השבתת אתר החשוד בזיהום קרקע והתייחסות לאקרולין בדגימות TO-15

אתרים החשודים בזיהום קרקע נדרשים לבצע סקירת קרקע, הכוללת סקר היסטורי, חקירת קרקע ושיקום, ולכן עליהם להיות מושבתים, באופן חלקי או מלא, בכדי שתימנע פגיעה שלהם בסביבה ובבריאות האדם. ההנחיות המקצועיות להשבתת אתרים אלה היו פזורות על פני מספר מסמכים, כל אחד בתחום אחר. כעת הן עודכנו ורוכזו כולן במסמך אחד, שהוא כלי עזר מקצועי

קראו עוד»

טופס רישום מנויים

כניסה

לא רשומים?

כניסה

עדיין לא נרשמת?
פתיחת שיחה
1
איך אפשר לעזור?
היי,
איך אפשר לעזור?