דו"ח תאונות עבודה לשנים 2010-2014

מינהל המחקר והתכנון של המוסד לביטוח לאומי, בשיתוף עם מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד הכלכלה, פרסמו באוגוסט השנה דו"ח חדש העוסק בתאונות עבודה בישראל בשנים 2010-2014.

הדו"ח מצביע על מגמת עליה במספר תאונות העבודה, הן הקטלניות והן אלה שנגרמה בהן פציעה בלבד. אולם, חשוב לציין כי בהשוואה למספר המעסיקים שגדל אף הוא בשנים אלה, היחס בין נפגעי תאונות העבודה למספר המעסיקים דווקא קטן.

תאונות עבודה בישראל לשנים 2010-2013, דו"ח המוסד לביטוח לאומי ומשרד הכלכלה

 

מספר התאונות הקטלניות בלבד בשנת 2014 עמד על 61 תאונות בהן נהרגו 62 עובדים – עליה של כמעט 11% ביחס לממוצע ההרוגים ב-5 השנים הקודמות. 70% מכלל התאונות נגרמו משני גורמים עיקריים:

  • 27 הרוגים (כ-43% מכלל התאונות הקטלניות) מצאו את מותם בנפילה מגובה – מפיגומים, מבמות הרמה, מסולמות וסככות ונפילות לפירים פתוחים. גם כאן מספר ההרוגים המשתייכים לענף הבניה הוא הגדול ביותר – 18 מהמקרים.
  • 18 הרוגים (כ-29% מכלל התאונות הקטלניות) מתו כתוצאה מנפילת עצם / מכה מעצם נע – מציוד, מחומר או חלק שלמכונה או מיתקן.

31 עובדים (כ-50%) מההרוגים השתייכו לענף הבניה ואם כי גם בשאר הענפים מסתמנת מגמת עליה במספר ההרוגים, ענף הבניה מציג את העליה התלולה ביותר מאז שנת 2010. ענף זה נחשב גם לבעל סיכון רב יותר לעובדים למצוא בו את מותם – פי 2.5 בענף התעשיה ופי 5.5 בענף המסחר, דבר המעיד על רמת בטיחות נמוכה המאפיינת את הענף.

תאונות עבודה בישראל לשנים 2010-2014, תאונות קטלניות, דו"ח המוסד לביטוח לאומי ומשרד הכלכלה

תאונות עבודה בישראל לשנים 2010-2014, תאונות קטלניות, דו"ח המוסד לביטוח לאומי ומשרד הכלכלה, גורמי פגיעה

הדו"ח בוחן גם את אובדן פריון העבודה כתוצאה מתאונות אלו ומצביע על הפסד של 350 מיליון ₪ בענף התעשייה ושל 180 מיליון ₪ בענף הבניה. בנוסף, נתונים חלקיים שמסרה הסוכנות האירופאית לבטיחות ובריאות תעסוקתית (EU-OSHA) אומדים את הפגיעה הכלכלית הנובעת מתאונות העבודה בישראל (כולל ההפסדים הכספיים ותשלומי הקצבאות והביטוחים) ב-15 מיליארד ₪ בשנה.

זכרו, חלק מהתאונות אפשר למנוע באמצעות הגברת נושא הבטיחות והמודעות אליו בעבודה.

לעדכונים שוטפים, להרשמה למנוי וליעוץ בנושאי סביבה ובטיחות, אתם מוזמנים לפנות אלינו – info@ehs-regulation.co.il

 

 

השארת תגובה

פוסטים נוספים

חוק אוויר נקי – המהפכה אז והיום

חוק אוויר נקי הוא אבן דרך ראשונה ומשמעותית בהסדרת תחום איכות האוויר בישראל והוא נחשב עד היום לאחר מחוקי שמירת איכות הסביבה החשובים ביותר בתולדות המדינה.  החוק הוא הוא יוזמה מבורכת של עמותת אדם טבע ודין והוא מבוסס על חוק אוויר נקי שנחקק בארצות הברית בשנת 1963. הוא אושר בכנסת ביולי 2008, ללא מתנגדים או

קראו עוד»

צו רישוי עסקים – הבסיס לרישיון עסק

רישיון עסק הוא המסמך החשוב ביותר לכל בעל עסק באשר הוא. בישראל הוא מעוגן בחקיקה ראשית – חוק רישוי עסקים, התשכ"ח-1968, אך מכיוון שחוק זה כללי מאוד ואינו כולל התייחסות פרטנית לעסקים מסוגים שונים או למצבים מסוימים, נקבע בו שבסמכותו של שר הפנים לחוקק חקיקה משנית בדמותן של תקנות וצווים. אחד הצווים המשמעותיים ביותר לחוק הוא צו

קראו עוד»

היתר רעלים – כל המידע במקום אחד

שימוש בחומרים רעילים עבור פעולות בתעשייה, במחקר, בתרבות ובסקטורים אחרים הוא עניין שכיח. אך על מנת שאדם או ארגון יוכלו לעסוק בחומרים כימיים וביולוגיים מזיקים כאלה, הוא מחויב להמציא היתר רעלים, מסמך רשמי שניתן על ידי המשרד להגנת הסביבה עם התייחסות של רשות הכבאות וההצלה ושל פיקוד העורף. מטרתו של ההיתר לאפשר אחסון, אחזקה, שינוע,

קראו עוד»

טופס רישום מנויים

כניסה

לא רשומים?

כניסה

עדיין לא נרשמת?
פתיחת שיחה
1
איך אפשר לעזור?
היי,
איך אפשר לעזור?