החלטה תקדימית – מאסר בפועל לנושא משרה בגין עבירת איכות סביבה

במשפט של המשרד להגנת הסביבה נגד חברת ארזים למיחזור ופינוי פסולת בע"מ ונגד חברת מילאנו הנדסה בע"מ, פסק בית המשפט העליון כי שתי החברות הפעילו, החל מאוקטובר 2006, עסק להובלת פסולת בניין ועסק נוסף המשמש תחנת מעבר, שבה הצטברה כמות פסולת רבה ומבחינה מעשית שימשה כאתר לסילוק פסולת בניין ולא היה לה רישיון עסק. חרף התראות המשרד להגנת הסביבה, המשיכו החברות לפעול כרגיל, ללא תשתיות מתאימות, ללא רישיון עסק או היתר ומבלי לנקוט בכל האמצעים הנדרשים למניעת זיהום אויר וריח בלתי סבירים מהמקום.

בית המשפט הרשיע את הנאשמים בהפעלת תחנת מעבר ללא רישיון עסק, באיסור השלכת לכלוך והשלכת פסולת בניין ברשות הרבים, באי נקיטת אמצעים למניעת זיהום אויר וריח בלתי סבירים ובהפרת אחריות של נושא משרה בתאגיד, לפי חוק שמירת הניקיון והחוק למניעת מפגעים.

בהחלטה תקדימית גזר בית המשפט על מנהל חברת מילאנו הנדסה מאסר בפועל של 60 יום החל מתאריך 31.5.2016. מעולם לפני כן לא נגזר עונש מאסר על נושא משרה בתחום איכות הסביבה ולכן החלטה זו היא חשובה ביותר.

עוד הטיל בית הnשפט על החברות קנס של 300 אלף ₪ (לכל חברה) וכן התחייבות של 300 אלף ₪ מכל אחת מהן שלא תעבור על עבירה מאלה שהורשעה בהן במשך 3 שנים. ההתחייבות כללה חתימה אישית של מנהלי החברות שאם לא יפעלו בהתאם לכך, ייאסרו ל-14 יום.

בנוסף, על כל אחד ממנהלי החברות הוטל קנס של 200 אלף ₪ או לחילופין 6 חודשי מאסר. וכן, על כל אחד מהם נגזר מאסר על תנאי של 7 חודשים לבל יעברו על עבירה מאלה שהורשעו בהן במשך 3 שנים.

 

לעדכונים שוטפים, להרשמה למנוי וליעוץ בנושאי סביבה ובטיחות, אתם מוזמנים לפנות אלינו – info@ehs-regulation.co.il

השארת תגובה

פוסטים נוספים

חוק אוויר נקי – המהפכה אז והיום

חוק אוויר נקי הוא אבן דרך ראשונה ומשמעותית בהסדרת תחום איכות האוויר בישראל והוא נחשב עד היום לאחר מחוקי שמירת איכות הסביבה החשובים ביותר בתולדות המדינה.  החוק הוא הוא יוזמה מבורכת של עמותת אדם טבע ודין והוא מבוסס על חוק אוויר נקי שנחקק בארצות הברית בשנת 1963. הוא אושר בכנסת ביולי 2008, ללא מתנגדים או

קראו עוד»

צו רישוי עסקים – הבסיס לרישיון עסק

רישיון עסק הוא המסמך החשוב ביותר לכל בעל עסק באשר הוא. בישראל הוא מעוגן בחקיקה ראשית – חוק רישוי עסקים, התשכ"ח-1968, אך מכיוון שחוק זה כללי מאוד ואינו כולל התייחסות פרטנית לעסקים מסוגים שונים או למצבים מסוימים, נקבע בו שבסמכותו של שר הפנים לחוקק חקיקה משנית בדמותן של תקנות וצווים. אחד הצווים המשמעותיים ביותר לחוק הוא צו

קראו עוד»

היתר רעלים – כל המידע במקום אחד

שימוש בחומרים רעילים עבור פעולות בתעשייה, במחקר, בתרבות ובסקטורים אחרים הוא עניין שכיח. אך על מנת שאדם או ארגון יוכלו לעסוק בחומרים כימיים וביולוגיים מזיקים כאלה, הוא מחויב להמציא היתר רעלים, מסמך רשמי שניתן על ידי המשרד להגנת הסביבה עם התייחסות של רשות הכבאות וההצלה ושל פיקוד העורף. מטרתו של ההיתר לאפשר אחסון, אחזקה, שינוע,

קראו עוד»

טופס רישום מנויים

כניסה

לא רשומים?

כניסה

עדיין לא נרשמת?
פתיחת שיחה
1
איך אפשר לעזור?
היי,
איך אפשר לעזור?